Sic-Bo

Sic-Bo zasady gry kasynowe

Historia

Sic-Bo jest także znane pod nazwami: tai sai, dai siu, big, small lub hi-lo, w zależności od kraju, w którym jest grane. Sic-Bo to bardzo popularna w Azji chińska gra losowa, grana przy użyciu trzech kostek to gry. Chińscy imigranci przenieśli ją na teren Stanów Zjednoczonych w XX wieku. Być może nie jest to bardzo opłacalna gra, ale za to niesie ze sobą sporą porcję zabawy. Obecnie, poza dostępnością w kilku kasynach w Północnej Ameryce, jest także ogólnodostępna online.

 

Zasady Gry w Sic-Bo

Sic-Bo to starożytna chińska gra, do której potrzebne są trzy kostki do gry i stół. Aby rozpocząć grę, gracz musi ułożyć żeton, który chce postawić na zakład, w określonym miejscu na stole. Istnieje 8 różnych możliwych zakładów, które może obstawić gracz:

 

  1. Trójka (Three of a Kind) – zakład na to, że jedna konkretna cyfra pojawi się na wszystkich trzech kościach. Ponieważ jest 216 (6x6x6) możliwości wyrzucenia kości, a tylko dzięki jednej możemy otrzymać trójkę, szanse na wygraną w tym zakładzie są naprawdę małe, ale wygrana jest zwykle wysoka (w tym wypadku wygrana wypłacana jest w stosunku 180 do 1).

  1. Dwójka (Two of a Kind) – zakład na to, że jedna cyfra wypadnie na dwóch z trzech kostek. Istnieje 12 możliwości takiego wyniku, a szansa na wygraną wynosi 5,82%.

  1. Jakakolwiek trójka (Any Three of a Kind) – zakład na to, że jakakolwiek cyfra od 1 do 6 wypadnie jednocześnie na wszystkich kościach. Prawdopodobieństwo wynosi około 2,78%, a wygrana wypłacana jest w stosunku 30:1.

  1. Small (niskie) – zakład, że suma cyfr na trzech kościach będzie wynosiła 4,5,6,7,8,9 lub 10 (ale że nie wypadnie Trójka). Wygrana wypłacana jest 1:1.

  1. Big (wysokie) – takie same zasady działania jak w Small, ale suma cyfr musi się równać 11,12,13,14,15,16 lub 17.

  1. Suma trzech (Sum of Three) – gracz zakłada, że na trzech kościach łącznie wypadnie określona suma (od 4 do 17). Wygrana jest wypłacana następująco:

  1. Duo – gracz zakłada, że przynajmniej na dwóch kościach wypadną wybrane dwie cyfry. Wygrana jest wypłacana w stosunku 6 do 1, a możliwe kombinacje to:

  1. One of a Kind (Singiel) – gracz zakłada, że pojedyncza cyfra wypadnie na jednej, dwóch lub trzech kościach. Jeżeli wypadnie na jednej, wygrana wypłacana jest 1 do 1, na dwóch 2 do 1, na trzech 3 do 1:

Strategia Gry Sic-Bo

Sic-Bo jest grą pozbawioną skutecznej strategii. Gracz musi jedynie przewidzieć końcowy wynik rzutu kością, który jest całkowicie losowy i poza kontrolą gracza. Obstawiając tylko jedną cyfrę (Single Number Bet), gracz ma szansę na wyższą wygraną, ale prawdopodobieństwo zwycięstwa jest znacznie mniejsze. Specjalna Trójka (Specific Triple) oferuje najwyższą wygraną, jednak gracz musi pamiętać, że bardzo mało prawdopodobne jest wyrzucenie trzech takich samych cyfr.

 

Słownik Przydatnych Zwrotów

Tai Sai lub Dai Siu – dosłowne tłumaczenie Tai Sai or Dai Siu to „duży” i „mały”. Sic-Bo to zwyczajowa nazwa gry Tai Sai lub Dai Siu. Do gry potrzebne są trzy kości, które wyrzuca się z kubka lub koszyka do gry w kości.

Spin – czynność podrzucania kośćmi w kubku do gry. Gracze nie mogą potrząsać kośćmi dopóki wszystkie zakłady nie zostaną ustalone na stole do gry.

Re-Bet – sytuacja, w której gracz postanawia postawić zakład o tej samej wartości, w tym samym miejscu stołu do gry, co w poprzedniej rozgrywce.

Clear – ta czynność kasuje wszystkie ustalone poprzednio zakłady.

Chips (żetony) – żetony są używane do stawiania zakładów. Mają różne wartości w zależności od tego, w co chce zagrać gracz. Jeśli gracz gra online, powinien po prostu kliknąć w nominał i złożyć zakład.

Layout – faktyczny układ stołu. Pokazuje różne zakłady dostępne dla graczy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *